Heritage Porto Hand Wind Silver Dial Watch T128.505.16.012.00
Jomashop
ფასი
935.95
მახასიათებლები
პროდუქტის ტექნიკური მონაცემები და პარამეტრები
Case
Case Size
31
Case Thickness
10.47 mm
Case Material
316L Stainless Steel
Case Shape
Tonneau
Case Back
Solid
Band
Band Material
(Croco-Embossed) Leather
Band Type
Strap
Band Color
Black
Band Width
16 mm
Clasp
Butterfly
Dial
Dial Color
Silver
Type
Analog
Crystal
Scratch Resistant Sapphire
Hands
Black Spade-shaped
Dial Markers
Arabic Numeral
Second Markers
Minute Markers around an inner ring
Sub Dials
One - Small Second
Bezel
Fixed
Bezel Color
Silver-tone
Bezel Material
Stainless Steel
Crown
Pull / Push
Information
Brand
Tissot
Series
Heritage
Collection Name
Heritage
Gender
Womens
Model
T128.505.16.012.00
Watch Label
Swiss Made
Movement
Hand Wind
Engine
ETA Caliber 7001
Power Reserve
46 hours
Features
Water Resistance
30 meters / 100 feet
Functions
Hour, Minute, Small Second
Watch Features
Stainless Steel, Leather, Analog
Additional Info
Watch Style
Casual
Warranty
2 Year Jomashop Warranty
UPC Code
Jomashop Sku
TIST1285051601200
Department
Watches
Category
Watches
აღწერა
316L stainless steel case with a black (croco-embossed) leather strap. Fixed stainless steel bezel. Silver dial with black spade-shaped hands and Arabic numeral hour markers. Minute markers around an inner ring. Dial Type: Analog. Small seconds sub-dial. ETA caliber 7001 hand wind movement with a 46-hour power reserve. Scratch resistant sapphire crystal. Pull / push crown. Solid case back. Tonneau case shape. Case size: 31.1 mm. Case thickness: 10.47 mm. Band width: 16 mm. Butterfly clasp. Water resistant at 30 meters / 100 feet. Functions: hour, minute, small second. Casual watch style. Watch label: Swiss Made. Tissot Heritage Porto Hand Wind Silver Dial Ladies Watch T128.505.16.012.00.