Contemporary Automatic White Dial Watch RAAC0F12S10B
Jomashop
ფასი ფასდაკლება
793.31 ₾
448.77
მახასიათებლები
პროდუქტის ტექნიკური მონაცემები და პარამეტრები
General
Box Type
Original Box
Case
Case Thickness
12 mm
Case Material
Stainless Steel
Case Shape
Round
Case Back
Transparent
Band
Band Material
Leather
Band Type
Strap
Band Color
Brown
Band Width
22 mm
Clasp
Tang
Dial
Dial Color
White
Type
Analog
Crystal
Scratch Resistant Sapphire
Hands
Silver-tone
Dial Markers
Index
Second Markers
Roman Numerals appear at the 3, 6, 9 and 12 o'clock positions. Minute Markers around the outer rim
Bezel
Fixed
Bezel Color
Silver-tone
Bezel Material
Stainless Steel
Crown
Pull / Push
Information
Brand
Orient
Series
Contemporary
Collection Name
Contemporary
Gender
Mens
Model
RA-AC0F12S10B
Watch Label
Japan Movt
Movement
Automatic
Features
Water Resistance
50 meters / 165 feet
Calendar
Date Display at the 3 o'clock position
Functions
Date, Hour, Minute, Second
Watch Features
Analog, Leather, Stainless Steel
Additional Info
Watch Style
Casual
Warranty
1 Year Jomashop Warranty
UPC Code
Jomashop Sku
Y-144586
Item Variation
RA-AC0F12S30B
Department
Watches
Category
Watches
აღწერა
Stainless steel case with a brown leather strap. Fixed stainless steel bezel. White dial with silver-tone hands and index hour markers. Roman numerals appear at the 3, 6, 9 and 12 o'clock positions. Minute markers around the outer rim. Dial Type: Analog. Date display at the 3 o'clock position. Automatic movement. Scratch resistant sapphire crystal. Pull / push crown. Transparent case back. Round case shape. Case size: 42 mm. Case thickness: 12 mm. Band width: 22 mm. Tang clasp. Water resistant at 50 meters / 165 feet. Functions: date, hour, minute, second. Contemporary Series. Casual watch style. Watch label: Japan Movt. Orient Contemporary Automatic White Dial Men's Watch RA-AC0F12S10B.