La Grande Classique Quartz Diamond Watch L4.513.0.87.6
Jomashop
ფასი ფასდაკლება
8,906.23 ₾
მახასიათებლები
პროდუქტის ტექნიკური მონაცემები და პარამეტრები
Case
Case Thickness
4.5 mm
Case Material
Stainless Steel
Case Shape
Round
Case Back
Solid
Band
Band Material
Stainless Steel
Band Type
Bracelet
Band Color
Silver-tone
Band Width
14 mm
Clasp
Fold Over with Push Button Release
Dial
Dial Color
Mother of Pearl
Type
Analog
Crystal
Scratch Resistant Sapphire
Hands
Black
Dial Markers
Diamond
Bezel
Fixed
Bezel Color
Silver-tone
Bezel Material
Stainless Steel set with 56 Wesselton Diamonds
Crown
Pull / Push
Information
Brand
Longines
Series
La Grande Classique
Collection Name
La Grande Classique
Gender
Womens
Model
L4.513.0.87.6
Watch Label
Swiss Made
Movement
Quartz
Engine
Longines Calibre L420
Features
Water Resistance
30 meters / 100 feet
Functions
Hour, Minute
Watch Features
Analog, Stainless Steel, Diamond
Additional Info
Watch Style
Casual
Warranty
2 Year Jomashop Warranty
UPC Code
Jomashop Sku
LNG45130876
Item Variation
L4 513 0 87 6, L4-513-0-87-6, L4/513/0/87/6, L45130876
Department
Watches
Category
Watches
აღწერა
Stainless steel case with a stainless steel bracelet. Fixed stainless steel bezel set with 56 Wesselton diamonds. Mother of pearl dial with black hands and diamond hour markers. Dial Type: Analog. Longines calibre L420 quartz movement. Scratch resistant sapphire crystal. Pull / push crown. Solid case back. Round case shape. Case size: 29 mm. Case thickness: 4.5 mm. Band width: 14 mm. Fold over clasp with a push button release. Water resistant at 30 meters / 100 feet. Functions: hour, minute. La Grande Classique Series. Casual watch style. Watch label: Swiss Made. Item Variations: L4 513 0 87 6, L4-513-0-87-6, L4/513/0/87/6, L45130876. Longines La Grande Classique Quartz Diamond Ladies Watch L4.513.0.87.6.