Signature EcoDrive Black Dial Stainless Steel Watch BL125055E
Jomashop
ფასი ფასდაკლება
1,857.35 ₾
მახასიათებლები
პროდუქტის ტექნიკური მონაცემები და პარამეტრები
General
Color
Black
Case
Case Thickness
12.5 mm
Case Material
Stainless Steel
Case Shape
Round
Case Back
Solid
Band
Band Material
Stainless Steel
Band Type
Bracelet
Band Color
Silver-tone
Band Width
24 mm
Clasp
Fold Over with Safety Release
Dial
Dial Color
Black
Type
Analog
Crystal
Scratch Resistant Sapphire
Hands
Silver-tone
Dial Markers
Stick
Second Markers
Minute Markers around the outer rim
Luminiscence
Hands and Markers
Bezel
Uni-directional Rotating
Crown
Screw Down
Information
Brand
Citizen
Series
Signature
Collection Name
Signature
Gender
Mens
Model
BL1250-55E
Watch Label
Japan Movt
Movement
Eco-Drive
Features
Water Resistance
300 meters / 1000 feet
Calendar
Date display at the 3 o'clock position
Functions
Date, Hour, Minute, Second
Watch Features
Stainless Steel, Analog
Additional Info
Watch Style
Casual
Warranty
5 Year Jomashop Warranty
UPC Code
Jomashop Sku
CZBL1250-55E
Item Variation
BL1250 55E, BL1250.55E, BL125055E
Department
Watches
Category
Watches
აღწერა
Stainless steel case with a stainless steel bracelet. Uni-directional rotating bezel. Black dial with silver-tone hands and stick hour markers. Minute markers around the outer rim. Dial Type: Analog. Luminescent hands and markers. Date display appears at the 3 o'clock position. Eco-drive movement. Scratch resistant sapphire crystal. Screw down crown. Solid case back. Case diameter: 43 mm. Case thickness: 12.5 mm. Round case shape. Band width: 24 mm. Fold over with safety clasp. Water resistant at 300 meters / 1000 feet. Functions: date, hour, minute, second. Casual watch style. Citizen Signature Eco-Drive Black Dial Stainless Steel Men's Watch BL1250-55E.