DS Podium Brown Dial Brown Leather Watch C025.210.16.297.00
Jomashop
ფასი ფასდაკლება
898.38 ₾
343.27
მახასიათებლები
პროდუქტის ტექნიკური მონაცემები და პარამეტრები
Case
Case Size
32
Case Thickness
8.85 mm
Case Material
Stainless Steel
Case Shape
Round
Case Back
Solid
Band
Band Material
Leather
Band Type
Strap
Band Color
Brown
Band Width
16 mm
Clasp
Deployment
Dial
Dial Color
Brown
Type
Analog
Crystal
Scratch Resistant Sapphire
Hands
Luminous Silver-tone Leaf-style
Dial Markers
Index
Second Markers
Arabic Numerals mark the 3, 9 and 12 o'clock positions. Minute Markers around the outer rim
Luminiscence
Hands
Bezel
Fixed
Bezel Color
Silver-tone
Bezel Material
Stainless Steel
Information
Brand
Certina
Series
Ds Podium
Collection Name
DS Podium
Gender
Womens
Model
C025.210.16.297.00
Watch Label
Swiss Made
Movement
Quartz
Engine
ETA Caliber F06.161
Features
Water Resistance
100 meters / 330 feet
Calendar
Date display at the 6 o'clock position
Functions
Date, Hour, Minute, Second
Watch Features
Stainless Steel, Leather, Analog
Additional Info
Watch Style
Casual
Warranty
2 Year Jomashop Warranty
UPC Code
Jomashop Sku
CRN-C0252101629700
Department
Watches
Category
Watches
აღწერა
Silver-tone stainless steel case with a brown leather strap. Fixed silver-tone stainless steel bezel. Brown dial with luminous silver-tone leaf-style hands and index hour markers. Arabic numerals mark the 3, 9 and 12 o'clock positions. Minute markers around the outer rim. Dial Type: Analog. Luminescent hands. Date display at the 6 o'clock position. ETA Caliber F06.161 quartz movement. Scratch resistant sapphire crystal. Solid case back. Round case shape, case size: 32.5 mm, case thickness: 8.85 mm. Band width: 16 mm. Deployment clasp. Water resistant at 100 meters / 330 feet. Functions: date, hour, minute, second. Ds Podium Series. Casual watch style. Watch label: Swiss Made. Certina DS Podium Brown Dial Brown Leather Ladies Watch C025.210.16.297.00.